Záhrada, Dolná Krupá

 • Rozsah:
  štúdia, realizačný projekt
 • Investor:
  súkromný
 • Projektant:
  Ing. Eva Sušková
 • Zhotoviteľ:
  svojpomocne
 • Plocha:
  390 m2
 • Dátum:
  projekt 2016, realizácia 2017-

Záhrada je navrhovaná v prírodnom duchu a kompozícia záhrady vychádza z umiestnenia rodinného domu a tvaru pozemku. Dom s predzáhradkou je umiestnený v prednej časti pozemku. Ďalej sa záhrada rozvíja do zadnej časti v pomerne úzkom páse.

V náväznosti na dom je situovaná drevená pergola s popínavými rastlinami – vinič a mrazuvzdorné kiwi. Záhrada je členená do viacerých výškových úrovní, ktoré sú realizované pomocou drevených pražcov. Terasy sú situované v západnej časti pozemku.

V náväznosti na terasu, z ktorej je možné sa dostať do záhrady schodiskom, je situovaná prvá terasa. Dominantným prvkom v tejto časti je mnohokmenný ker – muchovník Lamarckov. Ďalej sa záhrada rozvíja na ďalšiu terasu, kt. je znížená o 2 schodišťové stupne. V tejto časti je navrhované napájadlo pre vtáky.

Záhrada následne pokračuje na poslednú terasu, kde je dominantným stromom broskyňa. Terasy sú po stranách lemované kvitnúcimi záhonmi trvaliek v kombinácii s krami.Z tejto časti záhrady je možné sa dostať do ostatnej časti záhrady, ktorá pokračuje úžitkovými záhonmi, domčekom na náradie a ďalšou výsadbou krov popri oplotení.

Vo východnej strany v úrovni výškových terás je navrhovaný živý plot z hrabu obyčajného výšky 1,3 m.

Podobné príspevky
Tvorba www stránek Nečas design
optimalizace PageRank.cz optimalizace PageRank.cz optimalizace PageRank.cz optimalizace PageRank.cz optimalizace PageRank.cz optimalizace PageRank.cz optimalizace PageRank.cz optimalizace PageRank.cz